Dating Advice2 minutes

Krok 4 – Jak wybrać idealne zdjęcie profilowe

Laura, 2 May 2019
Krok 4 – Jak wybrać idealne zdjęcie profilowe

Dołączenie zdjęcia do profilu może w niezwykły sposób zwiększyć liczbę osób przeglądających Twoją stronę. Pamiętaj, że najbardziej liczy się pierwsze wrażenie, ważne jest więc, aby zdjęcie mówiło o Tobie same właściwe rzeczy.

Użyj zdjęcia dobrej jakości

Jeśli chodzi o zdjęcie profilowe, jakość jest wszystkim. Ważne, by osoby przeglądające Twoją stronę mogły zobaczyć, jak naprawdę wyglądasz. Wybierz zdjęcie portretowe, na którym wyraźnie widać Twoją uśmiechniętą twarz, w korzystnym świetle (najlepsze jest dzienne), oraz jedno zdjęcie całej sylwetki, a także takie, na którym robisz coś, co lubisz, np. uprawiasz surfing lub jeździsz na snowboardzie.

Porada dla pań – pamiętaj, by makijaż był delikatny lub taki, jaki nosisz na co dzień – to samo dotyczy ubioru. Panowie natomiast powinni pamiętać, aby na zdjęciu nie chować się za kapeluszem, wielkimi okularami przeciwsłonecznymi ani szalikiem zakrywającym twarz.

Wybierz aktualne zdjęcie

Wyobraź sobie szok, gdy zamiast spodziewanego zabójczo przystojnego księcia z bajki oczom Twoim ukaże się książę, ale dziesięć lat starszy. Albo, gdy okaże się, że kobieta, z którą czatowałeś, jest bardziej tknięta zębem czasu, niż mogłoby to wynikać z jej zdjęcia.

Pamiętaj, w randkowaniu online nie chodzi o stworzenie wyimaginowanej wersji siebie – to sposób na poznanie ludzi, z którymi można stworzyć prawdziwy związek. Nie ma sensu używać zdjęć sprzed 20 lat (lub kilo). Obecnie w Internecie miłości szuka tyle osób, że naprawdę nie trzeba przesadzać – bądź sobą, a ktoś Cię pokocha takim, jaki jesteś.

Wybierz zdjęcie, które pokazuje Twoje prawdziwe „ja”

Można oczywiście pozować godzinami, aby złapać to idealne ujęcie lub edytować ulubione zdjęcie na komputerze, lecz ono nie uchwyci Twojego prawdziwego „ja”.

Zdecydowanie nie należy poprawiać zdjęcia w Photoshopie. Ludzie pragną zobaczyć prawdziwą osobę, a obie strony na pewno będą bardziej zadowolone, gdy spotykając się na żywo zobaczą, że każda z nich umieściła na swoim profilu naturalne zdjęcia.

Twoje zdjęcie profilowe powinno odzwierciedlać Ciebie jako kogoś, kto będzie idealnym partnerem, więc pamiętaj, aby wyglądać na nim swobodnie. Dobre na przykład byłoby zdjęcie, na którym ubrany jesteś w rzeczy, które wybrałbyś na pierwszą randkę.

Uśmiech

Jeśli wrzucisz zdjęcie, na którym się uśmiechasz sprawisz wrażenie, że jesteś szczęśliwą i przyjazną osobą – a to jest zawsze atrakcyjne. Z badań wynika, że najlepsze zdjęcie, jakie może wykorzystać kobieta to takie, gdy uśmiecha się patrząc prosto w obiektyw.

 

1.6M people have already met their partner on Match.* Could you be next? Start now your own story!